Od maski zależy więcej niż myślisz.

Dziś chyba każdy już słyszał, że DDM czyli dezynfekcja, dystans i maseczka to trio, które skutecznie uchroni nas przed infekcją, nie tylko Covid – 19.
Szereg badań naukowych przeprowadzonych w pandemii w różnych ośrodkach na świecie potwierdza to jednogłośnie. Takie wytyczne dotyczą również nas w Polsce. Generalnie wiadomo, że ten rodzaj wirusa rozprzestrzenia się drogą kropelkową, wg danych zebranych przez WHO ponad 98% zakażeń dokonuje się drogą wziewną i tam dochodzi do infekcji płuc. Tylko ok.2 % infekuje się przez błony śluzowe i rogówkę oka. Badania na personelu medycznym epidemiologa klinicznego profesora Holger Schunemanna z Uniwersytetu McMaster w Ontario, wykazały, że noszenie okularów ochronnych zmniejszy ryzyko zakażenie ta drogą o 78%.

Koronawirus

Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa

Nowe badania: Maseczki i utrzymywanie dystansu chronią przed zakażeniem. WHO zapowiada zmianę stanowiska.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zapowiada zmianę w wytycznych dotyczących środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Najnowsze badania nie pozostawiają żadnych wątpliwości: najskuteczniej chronią nas noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu społecznego.

Bezpieczny Gabinet Rehabilitacji i Podologii

W czasie epidemii nasz gabinet działa w ograniczonym zakresie, zachowując najwyższe środki ostrożności.  Tylko jeden pacjent w pomieszczeniu,  obowiązkowa, dwuetapowa dezynfekcja rąk. Każdy Pacjent otrzymuje maskę ochronną, okulary ochronne, ochraniacze na obuwie. Nie przyjmujemy osób chorych, przeziębionych, osób podczas  izolacji – w trakcie kwarantanny !!!

 

Dlaczego u nas jest bezpieczniej ?
Dysponując wiedzą, wyobraźnią przygotowaliśmy nasz gabinet do pracy w obliczu epidemii odpowiednio wcześniej. Wszystkie sprzęty, klamki, uchwyty wyłącznki, miejsca narażone na dotykom zawsze są wielokrotnie i permanentnie dezynfekowane.

 

Dla podniesienia jakości i bezpieczeństwa powietrza gabinet został wyposażony  w potrójny system oczyszczania przede wszystkim z drobnoustrojów. Czyste powietrze wolne od patogenów ma kluczowe znaczenie dla tych , którzy nim oddychają. Po pierwsze  posiadamy przepływowe lampy UV o działaniu wirusobójczym, bakteriobójczym i grzybobójczym,  pracujące permanentnie w godzinach pracy gabinetu. Po drugie  wysokowydajne oczyszczacze powietrza powielające oczyszczanie powietrza z wyżej wymienionych drobnoustrojów, a ponadto oczyszczające powietrze z kurzu alergenów i smogu. Po trzecie poza godzinami pracy gabinetu pomieszczenia i ich powierzchnie narażone na osiadanie drobnoustrojów w dzień zostają w nocy poddane bezpośredniemu naświetlaniu lamp UV znanych ze swoich zabójczych zdolności. Lampy tego typu są powszechnie stosowane na salach operacyjnych, zabiegowych, oddziałach zakaźnych i szpitalach. Na ten moment, już dzisiaj obserwujemy pozytywne skutki uboczne naszych zabezpieczeń, alergicy odwiedzający nasz gabinet od razu czują się lepiej.
Nie przyjmujemy osób chorych, przeziębionych, osób podczas  izolacji – w trakcie kwarantanny !!! 

 

SZCZEGÓŁY: