Masaże rehabilitacyjne – rodzaje masażu leczniczego

Gabinet Physio-Medica oferuje szereg usług z zakresu rehabilitacji oraz podologii. Do jego oferty wchodzą m.in. masaże rehabilitacyjne. Ułatwiają oraz przyspieszają powrót do sprawności fizycznej po kontuzjach, urazach lub zabiegach chirurgicznych. To masaże lecznicze, które wykazują się licznymi prozdrowotnymi właściwościami. Wspomagają leczenie chorób, zapobiegają różnym schorzeniom, ponadto likwidują dolegliwości bólowe oraz inne.

Trakcja kręgosłupa Warszawa

Osoby zainteresowane masażem leczniczym mogą odwiedzić nasz gabinet rehabilitacji Warszawa to miasto, w którym przyjmujemy chętnych. Wśród wykonywanych procedur można wymienić trzy rodzaje masażu, w tym trakcję kręgosłupa. Metoda nosi też nazwę wyciągu, a polega na odciąganiu od siebie powierzchni stawowych kręgów, które ze sobą sąsiadują. Należy do elementów gry stawowej będącej częścią terapii manualnej.

W większości przypadków specjalista opiera się na manualnym stosowaniem trakcji kręgosłupa – nie używa dodatkowych akcesoriów. Przy stawach kręgosłupa sięga po pasy trakcyjne. Dzięki trakcji kompresja w danym stawie ulega zmniejszeniu, a to ma pozytywny wpływ na otaczające tkanki. Odciągnięcie powierzchni stawowych kręgów lędźwiowych uwalnia pacjenta od bólu. Osoby poddawane tego typu terapii odczuwają ulgę już w trakcie sesji z fizjoterapeutą. Dyskomfort znika, gdyż przestają odczuwać ucisk na nerw.

Masaż relaksacyjny w Warszawie

Rosnącą popularnością cieszy się kolejny typ masażu leczniczego. To masaż relaksacyjny W Warszawie zgłasza się na niego coraz więcej ludzi, z których każdy może mieć inne powody. Osoby korzystające z tej usługi nierzadko są narażone na długotrwały stres. Prócz tego masaż sprawdza się po intensywnym wysiłku fizycznym (treningu albo pracy).

Metodę zaleca się w przypadkach zmęczenia psychicznego, a jej główne zadanie to poprawa stanu psychosomatycznego. Masaż relaksacyjny ma odprężać zarówno ciało, jak i umysł, likwidując skutki stresu oraz zmęczenia w organizmie

Terapia manualna w Warszawie

Ważne miejsce w ofercie gabinetu zajmuje tzw. chiropraktyka. Inna nazwa metody to terapia manualna W Warszawie oferuje ją wielu fizjoterapeutów, w tym specjalista Physio-Medica. Terapia skupia się na zmniejszeniu lub – w miarę możliwości – redukcji dolegliwości bólowych oraz poprawie ruchomości w stawach. Terapeuta wykorzystuje w trakcie sesji odpowiednie manipulacje oraz chwyty. Posługuje się technikami diagnostyczno-leczniczymi, aby wykryć oraz wyleczyć zaburzenia w obrębie mięśni, więzadeł czy stawów. Pomaga osobom z zaburzeniami postawy, ucząc je prawidłowych wzorców oddechowych oraz ruchowych.

Terapia manualna przynosi efekty u ludzi z nerwobólami, stanami przeciążeniowymi czy wzmożonym napięciem mięśni. Zaleca się ją chorym ze zmniejszonym albo ograniczonym zakresem ruchu. Chiropraktyce poddają się osoby po urazach sportowych, a także pacjenci po operacjach.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *