Starzenie się skóry jest dynamicznym i złożonym procesem, związanym ze zmianami jej struktury. Na przebieg tych procesów wpływają czynniki genetyczne, hormonalne i środowiskowe.

Starzejąca się skóra jest przesuszona, zwiotczała, pojawiają się na niej zmarszczki. Ma to związek ze zmianami jej głównych składników strukturalnych: kolagenu i elastyny. Wraz z wiekiem ilość kolagenu, który stanowi 70% masy skóry, jest odpowiedzialny za jej siłę i stanowi jej podporę, zmniejsza się. Włókna kolagenowe ulegają pogrubieniu, stają się sztywne, spada ich gęstość. Maleje stężenie kwasu hialuronowego, co prowadzi do zmniejszenia uwodnienia skóry. Odpowiedzią na poszukiwanie sposobów opóźniających i hamujących proces starzenia się skóry jest rozwój profesjonalnych, kosmetycznych metod radzenia sobie z opisanym wyżej procesem.

Działanie DermaOXY

Zabieg Odmładzającej Infuzji Tlenowej DermaOXY to skuteczne połączenie dwóch technologii: wtłaczania preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry za pomocą czystego tlenu oraz terapii czystym tlenem. Infuzja Tlenowa DermaOXY jest rewolucyjną metodą odmładzania skóry twarzy, jej nawilżania na poziomie komórkowym oraz redukcji zmarszczek. DermaOXY, jest bezinwazyjną i bezbolesną metodą opatentowaną w Danii. Podczas zabiegu skoncentrowane składniki aktywne w postaci serum, wtłaczane są za pomocą tlenu do głębokich warstw skóry, poprawiając jej funkcjonowanie. Pierwsze efekty widoczne są po zabiegu, który stał się bezpieczną i bezinwazyjną alternatywą dla Botoxu. Spektakularne efekty osiągamy dzięki skoncentrowanym składnikom aktywnym m.in. kwas hialuronowy, wyciąg z jadu węża, peptydy, antyoksydanty, witaminy, minerały oraz ekstrakt z alg. Efekt po pierwszym zabiegu utrzymuje się do miesiąca, po serii zabiegów do pół roku.